Suriye Elbil Kampında Sıcak Yemek İkramı

Suriye Elbil Kampında Sıcak Yemek İkramı


Beşir Derneği, Reyhanlı ve Kilis'te bulunan günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınları ve yine Kilis ve Cerablus’ta bulunan toplam 30 bin kişilik sıcak yemek üretebilen aşevleriyle; her gün Suriyeli savaş mağdurlarına ve bölge halkına ikramlarda bulunmaya devam ediyor.

 

Türkiye’nin hemen her ilinden hayırsever bağışçıların desteğiyle toparlanan kuru gıda, un, yağ, salça gibi temel gıda malzemeleri TIR’larla Kilis ve Reyhanlı’ya sevk ediliyor. Buralardaki aşevlerimizde pişirilen ekmek ve yemekler her gün sıcak sıcak ikram ediliyor. Bu kapsamda Suriye’deki Elbil Kampında sıcak yemek ve ekmek ikramında bulunan Beşir Derneği, kampta yaşayan savaş mağduru Suriyelilerin sevincine vesile oldu.

 

Hâlihazırda İdlib’in Eriha ve Etarip bölgelerinde, Cerablus’ta ve Azez’de bulunan Paylaşım Noktaları’ndan gıda, giyim, temizlik ve kırtasiye malzemeleri gibi yardımlarda bulunan Beşir Derneği, İdlib kırsalındaki kamplarda ise her gün 30 bin adet ekmek ve ihtiyaca binaen gıda, giyim, battaniye, içme suyu ve yakacak yardımlarını sürdürüyor.

Bağış Kampanyamıza Katılın

"Halep İçin Uzat Elini" Konulu Kampanyamıza
SMS ile Bağış Yapmak İçin
"HALEP" Yaz 4042'ye Gönder 5 TL Bağışta Bulun

SURİYE-HALEP VİDEO GALERİ

TÜM VİDEOLAR