Beşir Derneği Suriye Yardımları Devam Ediyor

Beşir Derneği Suriye Yardımları Devam Ediyor


Suriye’deki savaşın başladığı ilk günden bu yana bölgede insani yardım faaliyetleri yürüten Beşir Derneği, Suriyeli mazlumlara yönelik yardımlarına hız kesmeden devam ediyor. İdlib, Halep, Cerablus, Azez gibi bölgelerde yaşayan Suriye halkına ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Beşir Derneği, bunun yanı sıra kırsal bölgelerdeki kamp alanlarında da gıda, giyim, battaniye, sıcak yemek, ekmek gibi yardımlar gerçekleştiriyor. Kilis, Reyhanlı ve Cerablus’ta bulunan aşevleri ve ekmek fırınlarıyla; Etarip, Eriha, Azez ve Cerablus Paylaşım Noktalarıyla da Suriyeli savaş mağduru ihtiyaç sahiplerinin sevincine vesile oluyor.

 

Beşir Derneği, yüzbinlerce Suriyeli’nin hayata tutunmaya çalıştığı kamplarda erzak yardımları yapıyor. İçerisinde bakliyat, yağ, un, salça gibi temel gıda ürünlerinin bulunduğu erzak kolileri, savaş mağduru Suriyeliler’e teslim ediliyor.

 

Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı'da bulunan toplam 200 bin ekmek üretim kapasitesine sahip fırınları ile Suriyeli muhacirlerin ekmek ihtiyacını karşılıyor. Beşir Derneği’nin kendi fırınlarında üretilen pita tipi ekmekler her gün Suriyeliler’e ve bölge halkına dağıtılıyor.

 

Yapılan ekmek yardımlarının yanı sıra Cerablus’ta Ramazan ayında faaliyete başlayan 10 bin kişilik yemek üretim kapasitesine sahip aşevi ile bölgede bulunan Cebel kampına ve aşevi yakınında yaşayan ihtiyaç sahiplerine yönelik sıcak yemek ikramına devam ediliyor. Yine Cerablus’ta açılan yardım mağazasından her ay 500’e yakın aileye düzenli yardım yapılıyor. Bu aileler, her ay bir markette alış-veriş yapıyormuş gibi gıdadan giyime, temizlik malzemelerinden diğer temel ürünlere varana kadar neye ihtiyaçları varsa ücret ödemeden alabiliyorlar.

 

Ayrıca Beşir Derneği’nin Kilis’te bulunan lojistik merkezi ve 21 bin kapasiteli aşevinde üretilen günlük sıcak yemekler, her gün ekipler tarafından Risale ve Elbil kamplarında ve Tel Cibril bölgesinde bulunan diğer kamplarda ikram ediliyor. Tüm bu yerleşik aşevlerinin yanı sıra 5 bin kapasiteli mobil aşevini de Reyhanlı’da hazır bulunduran Beşir Derneği, olası acil durumlarda oluşabilecek sıcak yemek ihtiyacını karşılayabilecek durumda.

Bağış Kampanyamıza Katılın

"Halep İçin Uzat Elini" Konulu Kampanyamıza
SMS ile Bağış Yapmak İçin
"HALEP" Yaz 4042'ye Gönder 5 TL Bağışta Bulun

SURİYE-HALEP VİDEO GALERİ

TÜM VİDEOLAR