Azez Paylaşım Noktasından İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Azez Paylaşım Noktasından İhtiyaç Sahiplerine Yardım


Beşir Derneği’nin, Halep’e bağlı yerleşim yerlerinden olan Azez’de açtığı yardım mağazası aylık düzenli yardımlarına devam ediyor. Cerablus, Etarip ve Eriha’da da birer adet olmak üzere Suriye’de toplam 4 Paylaşım Noktası bulunan, Türkiye’de ise bu rakamı 33’e çıkaran Beşir Derneği, kırka yakın yardım mağazasından periyodik yardımlarına devam ediyor.

 

Gıda, giyim, temizlik ve kozmetik ürünlerinin tıpkı bir süpermarket gibi reyonlar halinde düzenlendiği ve ihtiyaç sahiplerinin, kendilerine tanımlanan puanlar miktarınca dilediğini alıp ücret ödemeden gidebildiği yardım mağazaları, geleneğimizdeki sadaka taşı kültüründen hareketle ortaya konulmuş bir insani yardım projesini teşkil ediyor. Bu proje ile ihtiyaç sahipleri hayırsever bağışçıların desteğiyle doldurulan raflardan istediği ürünü alıp ayrılabiliyor ve böylece veren el ile alan elin birbirini görmediği, hiç kimsenin rencide olmadığı bir yardım faaliyeti gerçekleşmiş oluyor.

 

Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından (AFAD) tespitleri yapılan ve derneğimize yönlendirilen 150 yetim, dul ve ihtiyaç sahibi ailenin her ay düzenli yardım aldığı Azez Paylaşım Noktasından aylık yardımlar gerçekleştirildi.

 

Suriye’deki insanlık dramının başladığı ilk günden bugüne insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Beşir Derneği, savaş mağduru mazlum, mahzun ve mahcup gönüllerin yanında olmaya devam edecek.

Bağış Kampanyamıza Katılın

"Halep İçin Uzat Elini" Konulu Kampanyamıza
SMS ile Bağış Yapmak İçin
"HALEP" Yaz 4042'ye Gönder 5 TL Bağışta Bulun

SURİYE-HALEP VİDEO GALERİ

TÜM VİDEOLAR